Webinar CTS - Jak sobie radzić w życiu codziennym, mądrze wykorzystując cyfrowe technologie. Cyfrowe nawyki dzieci i młodzieży. Jak mądrze korzystać z technologii?
Partnerzy projektu „FOSTER – jak sobie radzić w życiu codziennym, mądrze wykorzystując cyfrowe technologie? Zestaw narzędzi edukacyjnych dla wychowanków domów dziecka i ich wychowawców”, zapraszają 2 sierpnia 2023 r. w godfz. 10.00-12.00 do udziału w webinarze, organizowanym w celu wsparcia samodzielności i bezpieczeństwa w sieci podopiecznych instytucji wychowawczych. Spotkanie realizowane będzie z udziałem zespołu pracującego w projekcie „FOSTER” oraz eksperta, specjalizującego się w edukacji dzieci i młodzieży.
Formuła spotkania:
- Wykład on-line,
- Opisy przypadków – praktyczne aspekty najlepszych praktyk,
- Panel dyskusyjny – wymiana opinii i doświadczeń.
Obszary tematyczne poruszane podczas wydarzenia to m.in.:
- Wsparcie projektu FOSTER dla instytucji wychowawczo-opiekuńczych i możliwości wykorzystania rezultatów projektu w codziennej pracy edukacyjnej.
- Obecność dzieci w sieci – problemy i możliwe rozwiązania.
- Dbanie o równowagę pomiędzy światem cyfrowym a rzeczywistością.
- Jak dziś dorośli mogą wspierać młodzież w mądrym korzystaniu z technologii?
Warsztaty:
- Przegląd otwartych i darmowych materiałów edukacyjnych dla wychowawców i dla młodzieży wypracowanych w ramach projektu „FOSTER – Jak sobie radzić w życiu codziennym, mądrze wykorzystując cyfrowe technologie? Zestaw narzędzi edukacyjnych dla wychowanków domów dziecka i ich wychowawców”
- Jak korzystać z materiałów? – ćwiczenia praktyczne
Czego nauczyła nas współpraca z partnerem z Islandii? Garść informacji nt. rozwiązań w tamtejszych placówkach wychowawczych i edukacyjnych – najlepsze praktyk z różnych rozwiązań systemowych.
Warsztaty on-line – zdalne wykłady – MS TEAMS. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Wydarzenie kierowane m.in. do:
- reprezentantów domów dziecka i rodzin zastępczych (m.in. kadra zarządzająca i administracyjna, edukacyjna i opiekuńcza),
- reprezentantów instytucji państwowych i samorządowych, odpowiedzialnych za wdrażanie polityk socjalnych i opiekuńczych (m.in. placówki socjalno-edukacyjne, urzędy gmin/dzielnic, urzędy wojewódzkie, kuratoria, itd.),
- wykładowców, nauczycieli i innych specjalistów, zajmujących się na co dzień pracą z dziećmi i młodzieżą, objętych opieką socjalną,
- innych osób, pracujących z dziećmi i młodzieżą podlegających opiece socjalno-wychowawczej lub instytucjami opiekuńczo-wychowawczymi.
Warunki udziału:
Wymagana jest wcześniejsza rejestracja – „zapisz się” wypełniając i wysyłając elektronicznie formularz ze wskazaniem powiązania wykonywanej pracy z dziećmi i młodzieżą, objętych opieką socjalno-wychowawczą.
Spotkanie realizowane będzie w formule on-line, wymagane jest posiadanie laptopa/komputera z głośnikami, mikrofonem i dostępem do Internetu.
Ekspertką prowadzącą spotkanie będzie Joanna Starczewska, CASE - Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych – edukatorka i psycholożka, od 18 lat czerpie wiedzę z różnych form edukacji by z dziećmi i młodzieżą skutecznie i ciekawie mówić o szeroko pojętej psychoedukacji, w tym o bezpieczeństwie w sieci. Z licznych projektów edukacyjnych m.in. w Wiosce SOS w Armenii, centrum dla dzieci Romskich w Albanii, w szkole japońskiej, w polskich domach dziecka, MOW i MOS pozyskuje rozwiązania i dobre praktyki, dzieląc się nimi dalej. W CASE – Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych odpowiada za wyszukiwanie rozwiązań dla wyzwań edukacyjnych oraz za realizację szkoleń.
Podczas spotkania w ramach projektu FOSTER przybliży doświadczenia islandzkiego partnera i ich propozycji wykorzystania technologii w nauce i wychowaniu.
Informacje organizacyjne
- Wymagane jest zgłoszenie udziału w spotkaniu poprzez wypełnienie formularza – „zapisz się”
- Po rejestracji na spotkanie uczestnik otrzyma link do spotkania (około tygodnia przed planowanym terminem spotkania)
- **Po zakończonym wydarzeniu uczestnicy otrzymają dyplom udziału w warsztacie. Warunkiem otrzymania dyplomu jest wypełnienie ankiety.
Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnik zobowiązany jest wskazać powiązanie zawodowe z tematyką wydarzenia. Zgłoszenia do 28.07.2023r.
Partnerzy projektu FOSTER:
CTS Customized Training Solutions Sp. z o.o. - Polska - organizator wydarzenia
Projekt „FOSTER – Jak sobie radzić w życiu codziennym, mądrze wykorzystując cyfrowe technologie? Zestaw narzędzi edukacyjnych dla wychowanków domów dziecka i ich wychowawców” korzysta z dofinansowania o wartości 74 429,40 EUR otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG.